Sosyopix ile Anılara Dokunmak

Eveeet Turuncu Prenses, büyüyorsun, biz de seninle birlikte içimizdeki çocuğu tekrar tekrar büyütüyor, coşkularımızı birlikte yaşayıp kahkahalarımızın yankısını gökyüzünde birlikte dans ettiriyoruz, düştüğümüzde birlikte sarıyoruz dizlerimizdeki yaralarımızı, öpüyoruz geçiyor. Anılarımız birikiyor böyle böyle. Bazılarını hatırlıyoruz bazılarını hatırlayamıyoruz.

 

   Hani bazı anlar var hep orada kalmak istiyoruz, bir şarkının melodisinde ya da burnumuza gelen bir kokuda hemen o ana gidiveriyoruz. Hatıraların hissi sımsıkı sarıyor ruhumuzu, sıcacık yapıyor ısıtıyor ya kalbimizi, zaman akıp gidiyor fakat bu anlar en büyük hazinemiz, yanımıza kalan en büyük kar oluyor. Hele bir de fotoğraflamışsak da değmeyin keyfimize.

   Hatırladığımız hatırlayamadığımız birçok anı ölümsüzleştirmek için fotoğraflarımızı baskılamayı düşündüğümüz bu anda sosyopix ile tanıştık. Her ne kadar teknoloji çağında olsak da fotoğraflara dokunarak bakmak, çok kıymetli benim için. Çünkü ben hep dokunsal bir insan olmuşumdur. Dokunarak sevmeyi sevmişimdir. Fotoğraflara bakmak, bakarken yüzünde istemsizce beliren o tebessümle anılara dalıp gitmek, bağlarımızı koparmaya çalışan bu değişen dünyada anılara bakarken de anı biriktirmek çok kıymetli değil mi?

   Ben fotoğraf çekmeyi, aile toplantılarında, arkadaş buluşmalarında fotoğraf bakmayı çok seven biriyimdir. Gerek telefon ile gerekse profesyonel makinem ile Melis'in, her anını fotoğraflamak beni çok mutlu ediyor. Şu an “Keşke daha da çok fotoğrafını çekseymişim.” diyorum. Çünkü biz farkına varmadan o kadar hızlı kozadan çıkıp kelebeğe dönüşüveriyorlar ki.

   Hani daha anneliğin ilk çiçekli yollarında koşarken, çocuklarımız uyuduğunda bile onları özleyip hemencecik telefona sarılıp fotoğraflarına bakarken buluruz ya kendimizi heh işte o durum hiç geçmiyor arkadaşlar 9.yaştan bildiriyorum buralarda hep aynı, tecrübeyle sabit :)

 Demem o ki, sosyal mecralarda her ne kadar fotoğraf paylaşıyor olsak da, o fotoğrafların matbu olarak elimin altında olmasını istedim. Melis büyüyüp geriye baktığında “3 yaşında neler yapıyor muşum acaba? İlk okula başladığım gün nasıldım?” diye merak ettiğinde birlikte bakacak anıların olması benim için çok kıymetli. Sosyopix ile instagramdaki hemen hemen tüm fotoğraflarımızı baskıladık. Sosyopix uygulaması ile direkt olarak instagrama bağlanıp (Facebook’a da bağlanabiliyorsunuz.) istediğim fotoğrafları istediğim şekilde düzenledim (büyük-küçük, takvim, anı kitabı, magnet şeklinde).

https://www.sosyopix.com/ 

Çok kısa bir sürede de güzel bir paketleme ile elimize ulaştırdılar.

   https://www.sosyopix.com/kare-kartlar 

   Siz bu satırları okurken, ben uzaklarda bir yerlerde yine deklanşöre basıyor olacağım...
 

 

 

SIZ DE YORUM YAPIN!


Kodu yeniden yüklemek için resme tıklayın.